De zomer uitgave van de Kilchoman distilleerderij, de jongste stokers op Islay, is de eerste in het reguliere gelimiteerde traject die alleen maar gerijpt heeft op bourbon vaten. De vorige edities hadden altijd gedeeltelijk een sherry rijping gekregen.
De geur begint behoorlijk stevig, turf, zeewier, scheepstouwen en zilt. Je denkt aan golven die op de branding kapotslaan door de geur van zeewater, natte stenen en klei. Ondanks dat de whisky is teruggebracht naar 46% is de smaak erg vol en vrij fel. Je mond wordt er vrij droog van. De afdronk is peperig, zilt met een tik vanille.
Wat ik tot nu toe van Kilchoman heb geproefd doet me altijd denken aan Lagavulin. Ze zitten qua stijl een beetje in dezelfde hoek met hun zware geur en smaak. Ik was al fan van Lagavulin dus Kilchoman heeft meteen een leuk plekje veroverd in mijn whisky wereld. Helaas viel de distilleerderij een beetje tegen toen ik er was. Heel commercieel en eigenlijk heel weinig focus op de whisky.
Mijn favoriet van de avond. Kost net iets meer dan 50 euro, wat vrij stevig is voor een 3 jaar oude whisky, maar hij kan makkelijk meedoen op een hoger niveau van whisky’s van die prijs of meer.
Kilchoman Summer 2010 release, 3 jaar oud, 46%

Deze whisky is verkrijgbaar bij Drinks & Gifts in Krommenie.